Winner’s Circle

Best of Show – 1931 Buick Model 8-94 Sport Roadster – David M. Landow

Judge’s Choice – 1947 Bentley Mark VI Figoni et Falaschi Coupe- John Shalhoub

Junior Judge’s Choice – 1958 Porsche Speedster 356 – Carl Iseman

People’s Choice – 2017 Lamborghini Aventador – Timothy Mathis Jr.

Children’s Choice – 1963 Shelby Cobra 289 Mark I

Artist Award – 1 st place Winner – Bobbie Crews

Chairman’s Choice :

1931 Marion 16 LeBaron Bodies Coupe – Evergreen Historic Automobile – Steve & Amy Plaster

1929 – Cord L-29 Cabriolet – Greg Ornazian

Smyles – Vintage Motorsport Museum – Steve Pieratt

Class 1 – Antiques thru 1924

Winner – 1909 Buick Model 10 Surrey – Tim & Betsy Turvey
Runner up – 1919 Templar 4-45 Roadster – Jerry & Lea Smith

Class 2 –Vintage 1925 – 1942

Winner – 1929 Nash Model 421 Phaeton – Richard & Sharon Cannon

Runner up – 1941 Cadillac Series 62 Deluxe Sedan Convertible- John & Crispin Menefee

Class 3 –CCCA 1915 – 1948

Winner – 1935 Swallow side Car Co. (Jaguar S51 Coupe) – Eduardo Zavala & Michele Harris
Runner up – 1932 Cadillac 355B Phaeton – Ralph & Mimi Jackson

Class 4 –Coach Built Classics

Winner – 1937 Packard Twelve Convertible Victoria – Larry & Carol Pumphrey
Runner up – 1939 Packard Sport Sedan – Gene & Sally Perkins

Class 5 – Collector American 1946 – 1975 “open” Convertibles and Roadsters

Winner – 1964 1/2 Ford Mustang Convertible – Johnnie & Rachael Garner

Runner up – 1959 Buick Roadmaster Convertible-Richard & Sara Sutherland

Class 6 – Collector American 1946 – 1975 “closed” Coupes and Sedans

Winner – 1967 Chevrolet Nova II Sport Coupe – Fran Bailey
Runner up – 1967 Chevrolet Caprice Station Wagon – Carl Flick

Class 7 – European Sports

Winner – 1959 Ferrari 410 Superamerica- Kevin Cogan – Cogan Collection
Runner up – 1958 Jaguar XK150 OTS- Tony Dehner & Beth Braden

Class 8 – Foreign Classics

Winner – 1967 Volvo 123 GT – Avery Wise
Runner up – 1955 MG TF 1500 -Phillip & Carla Scalf

Class 9 – Youngtimers

Winner – 1988 Ferrari Testarossa – Fred & Lori Rutherford
Runner up – 2000 Ferrari 360 Modena – Tim & Carrie Howard

Class 10- Chevrolet Corvette

Winner – 1967 Chevrolet Corvette Stingray Convertible – Jim Patterson II
Runner up – 1966 Chevrolet Corvette Stingray Convertible –Tom James

Class 11 – “American Performance” 1955 – 1979

Winner – 1975 Buick Century Indianapolis 500 Pace Car – Alan & Joy Oldfield
Runner up – 1969 Chevrolet Camaro Z28 – Bill & Mary Ann Brown

Class 12 – Future Classics

Winner – 2020 Mercedes -AMG GT R-William Walker
Runner up -2019 McLaren 720S Performance – Justin Raybould

Class 13 – Loud & Furious

Winner – 1992 Acura NSX- Rebecca Johnson
Runner up – 2018 Lexus LC 500 – Nick Chaffin

Class 14- Carriages

Winner – 1895 Brewster & Co. Private Road Coach – Joe Jennings
Runner up – 1890’s Albany Cutter Sleigh – Dr. Susan Orosz & Eric Bergman

Class 17- Porsche – Air Cooled

Winner – 1990 Porsche 964 Carrera 2 Cabriolet- Key & Felicia Wilson
Runner up – 1989 Porsche 930 Turbo – Steve McCombs

Class 18 – Porsche – Porsche – Water Cooled

Winner – 2008 Porsche Boxster S Limited Edition – Kathie & Ted Hunter
Runner up– 2018 Porsche GT2 RS – John Gourley & Beck Kelly

Class 19 – Porsche – 356

Winner – 1955 Porsche Speedster – Richard Mershad
Runner up – 1958 Porsche 356A Coupe – Russell Clarke & Lynda Hall

Class 20 – Porsche – Race Car 

Winner – 2015 Porsche Cayman GTS – James Diehl
Runner up – 2002 Porsche – Boxster S – Steven Bailey